A legeslegjobbat helyett bőven megfelel az elég jót 2023.12.01
Amikor elérhetetlen célokat tűzünk magunk elé, elrugaszkodott vágyakat kergetünk, és irreális elképzelésbe kapaszkodunk, tudati és érzelmi szinten is messze kerülünk a valóságtól. Kizárjuk a változás és a fejlődés lehetőségét. Vágyunk valamire, amit nem érhetünk el, a "vágyotttal" vagyunk elfoglalva, nem a valósággal és a jelennel.
Első feladat, hogy magunkra találjunk, "visszatérjünk a bőrünkbe", és lehetőleg ott is maradjunk, még ha nehéz is ez a mutatvány. Ritkán jön elénk a várva várt eredmény befektetett munka nélkül. Sokszor apró lépéseken át vezet az út, és hangyaszorgalommal tudunk
csak célunk felé haladni. Nem spórolható meg a türelem, a kitartás, annak fókuszban tartása, hogy mi szükséges ahhoz, hogy elérjek oda, ahova szeretnék.
Az életben való helytálláshoz arányérzék kell! A "lehető legjobbat, a lehető leggyorsabban" reménytelen vállalkozás mind a gondolatok terén, mind a tettek mezején.
A fontos és igaz kérdés az, hogy mit tehetek, hogy jobb legyen a helyzet vagy jobb pozícióba kerüljek? Másként fogalmazva: mit tehetek magamért, mit tehetek érted, mit tehetek a kapcsolatért, hogy megoldás kerekedjen, és a szeretet növekedjen?
A "legjobbat akarom elérni és a "legjobban akarom csinálni" eleve lehetetlen, ráadásul a halogatás melegágya, pont a lehetetlensége miatt. Mégis, úgy gondolkodunk "nem baj, holnapra összeszedem magam és másként lesz, vagy ha nem, a jövő hét elején biztosan..." , "megváltozik valami körülöttem, és akkor..".
Fontos tehát, hogy tudatosan tervezzük az életünket, reális célokat tűzzünk magunk elé, és cselekedjünk. Mindezt tegyük akkor is, amikor nehéz és fájdalommal jár.
Az egyéni pszichológiai konzultáció, a life coaching, a pár-, vagy családterápia, és a családállítás segít ezekben a nehéz helyzetekben, hogy reálisan érzékeljük a problémát és az erőforrásainkat, elérhető eredményekkel tervezzünk, bedobjuk magunkat és megvalósítsuk őket.